Haber

Kızılay’dan kırsala gıda desteği

ANKARA (İGFA) –Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından Kızılay, meslek grupları ve gönüllüleriyle deprem bölgelerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kızılay ekipleri, TSK’ya bağlı gönüllüler ve helikopterler ile 5 ilde 1648 köye temel gıda ihtiyaçları olduğu bilgisini vererek yardım ulaştırdı.

Türkiye Afet Müdahale Planı çerçevesinde kendisine verilen beslenme ve kan temini görevi için afetin ilk anından itibaren tüm ekiplerini seferber eden Kızılay, seyyar mutfaklar, sahra mutfakları ve açık hava depoları ile gıda takviyesi yapmaya devam ediyor. Depremden etkilenen 10 ilde seyyar ikram araçları.

Binlerce çalışanı ve gönüllüsü ile afet bölgesinde 500’den fazla noktada hizmet veren Kızılay, depremin 12. gününden itibaren kendisine haber verilen ve enkaz nedeniyle ihtiyaç sahibi olduğu belirtilen Kızılay, Malatya Adıyaman’a teslim edildi. , Hatay-İskenderun, Gaziantep, Kahramanmaraş (Pazarcık-Elbistan-Merkez) Bölgedeki 1648 köye yardım malzemesi ulaştırdı. Kızılay, bu köylerde yaşayan vatandaşlara aile mutfak seti, battaniye, gıda kolisi, hijyen seti, ısıtıcı, yatak, katı gıda ve giyim yardımlarını ulaştırıyor. Kızılay karayoluyla ulaşamadığı yerlere TSK’ya bağlı off-road istekli kümesler ve helikopterlerle ulaşarak, ihtiyaçları köylere bırakıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu