Haber

Göçmen kaçakçılarına yönelik operasyonda 11 organizatör ve 92 düzensiz göçmen yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir’de göçmen kaçakçılarına yönelik operasyonda 11 organizatör ve 92 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı. Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Operasyonlar sonucunda evlerini kiralayan ev sahiplerine ve düzensiz göçmenlere toplam 3 milyon 158 bin TL para cezası kesildi.” sözlerini kullandı.

3 MİLYONDAN FAZLA CEZA UYGULANDI

Yerlikaya, paylaşımına şöyle devam etti: “İzmir’de göçmen kaçakçılığı örgütleyicileri ile düzensiz göçmenlerin bulunduğu evlere düzenlenen ‘Kalkan-9’ operasyonunda 11 göçmen kaçakçılığı örgütleyicisi ve 92 düzensiz göçmen yakalandı! Düzensiz göçmen olduklarını bilmelerine rağmen evlerini bu insanlara kiraladılar.” Sahibi hakkında hukuki süreç başlatıldı! Yapılan operasyonlar sonucunda evlerini kiraya veren ev sahiplerine ve düzensiz göçmenlere toplam 3 milyon 158 bin TL para cezası kesildi. Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Sınır Kapıları Daire Başkanlığı koordinasyonunda; İzmir Göçmen Kaçakçılığı ve Sınır Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından; 5 “Tim Agile, 20 motorlu grup, 2 özel harekat timi ve 182 işçinin katılımıyla 20 adreste gerçekleştirilen ‘Kalkan-9’ operasyonunda 11 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı.”

“İNSAN TİCARETÇİLERE ASLA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

“Operasyonları düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum.” Yerlikaya, “Allah ayaklarına sağlık versin. Milletimizin duası sizinle. Umut satarak insanları aldatan, binlerce insanı göç yollarında ölüme sürükleyen, ülkemizi güzelleştirmeye çalışan insan tacirlerine asla fırsat vermeyeceğiz” dedi. Sistemsiz göçün hedefi ve geçiş rotası!” İfadelerini kullandı.

arapgirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu