Ekonomi

Baker’dan Eskişehir’e Çevreci Kampanya

Eskişehir’de ekmek zammı sonrası ilginç bir kampanya düzenleyen fırıncı esnafı, çantasını getiren vatandaşlara 7 lira yerine 5 liraya ekmek hediye ederek çevre kirliliğini azaltmayı amaçlıyor.

Eskişehir’de 5 lira olan 200 gram ekmek dün itibarıyla 7 liradan satılmaya başlandı. Pek çok fırıncının ekmek zamsını yeterli bulmadığı bilinirken, bir esnaf ilginç bir kampanyayla dikkatleri üzerine çekti. Çantasını getirene ekmeği 7 lira yerine 5 liradan satan fırıncılar, teslimatı gerçekleştirirken vatandaşları da çevre kirliliğini azaltmaya teşvik ediyor. Esnafın camına asılan ‘Geri dönüşümünüzü anında nakite çevirin’ yazısı dikkat çekerken, farklı kampanya mahalleli tarafından büyük ilgi gördü. Esnafın hassasiyeti görenler tarafından takdir edildi.

“Buradaki asıl amacımız para kazanmak değil, insanımızı yeşile teşvik etmek”

Eskişehir’de fırıncı Oğuzkan Akbal, çevre kirliliğini azaltmak için poşetlerini getiren vatandaşlara ekmeği 7 lira yerine 5 liraya sattıklarını söyledi. Ekmeğe yapılan zamdan vatandaşın etkilenmemesini sağlamayı hedeflediklerini belirten Akbal, “Bildiğiniz gibi ekmeğe yeni zam geldi 7 lira. Ekmeği getirene veriyoruz. Vatandaşlarımız bu zamdan biraz olsun etkilensin diye poşetlerini 7 lira yerine 5 liraya.Buradaki amacımız insanları geri dönüşüme teşvik etmenin yanı sıra gereksiz poşet tüketimini azaltmak.Bu geri dönüşüm çalışması da etkiliyor. Vatandaşın cebi. Aslında çantanın maliyeti iki liradan çok daha ucuz. Ancak buradaki asıl amacımız para kazanmaktan çok insanımızı yeşile teşvik etmek. Tepkiler çok olumlu. Kendi evlerinden çanta ya da bez çanta getiriyorlar. Onları görmek bizi mutlu ediyor. Kampanyamıza talepler oldukça fazla” dedi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu